top of page

Kobiet po porodach

Ciąża to 9-miesięcy w życiu kobiety, które mają bardzo duży wpływ na jej ciało i cały organizm. Przede wszystkim zwiększa się waga, niekiedy o kilka, a innym razem nawet o kilkadziesiąt kilogramów. Podczas porodu tracimy ok. 5-6 kg, pozostałe więc wciąż są obecne w ciele kobiety. Znacznie łatwiej jest wrócić do formy i kondycji sprzed ciąży kobietom aktywnym, które regularnie ćwiczą, a także mają jędrne ciało. Nie zawsze jednak sukces jest tak łatwo osiągalny. Pomocne okazują się zabiegi kosmetyczne.
Luźna skóra po ciąży. Problem WSZYSTKICH kobiet
Skóra w czasie ciąży jest narażona na intensywne rozciąganie, szczególnie w obszarze brzucha. Czasami jednak zwiększa się obwód również ud, co jest spowodowane zatrzymaniem wody w organizmie oraz przesadnie zwiększoną kalorycznością posiłku. Trzeba wiedzieć, że ciąża nie wymusza na kobiecie podwojenia wielkości dań, a jedynie uzupełnienie codziennego zapotrzebowania o dodatkowe 300-500 kcal. Do wiotczenia skóry przyczyniają się również zmiany hormonalne, które nie pomagają w utrzymaniu jej jędrności i elastyczności. Włókna kolagenowe i elastynowe się rozciągają, a to one tworzą rusztowanie dla skóry. Utrata jędrności skóry w ciąży jest więc nieunikniona. U niektórych kobiet jest mniej widoczna, z kolei u innych stanowi duży problem. Pojawiają się nieestetycznie prezentujące się rozstępy, najczęściej na brzuchu, ale też pośladkach, udach, a nawet piersiach.
Kobiety po ciąży zaczynają eksperymenty z kosmetykami, których producenci obiecują wygładzenie, uelastycznienie skóry, a nawet wymodelowanie sylwetki. Warto się nimi wspomagać, ale traktować jako dodatkową pomoc. Nie są one w stanie zastąpić profesjonalnych zabiegów kosmetycznych.
Icoone® - wielowymiarowy masaż
Jest to urządzenie, które w działaniu wykorzystuje podciśnienie, wywołujące efekt drenażu. Skóra zostaje pobudzona na poziomie naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Urządzenie wyposażone zostało w głowice zabiegowe wyposażone w rolki pokryte mikrootworami. Głowica obraca się, dzięki czemu stymuluje skórę na całej powierzchni. W ten sposób powstaje aż 21 600 mikrostymulacji na minutę. Zabieg polega na wykonywaniu wielowymiarowego masażu, oddziałującego na tkanki, budujące skórę. Icoone® cechuje się działaniem pulsacyjnym, dzięki czemu dochodzi do stymulacji układu neurowegetatywnego. Ponadto, na skutek zasysania do komory głowicy pobudzany jest system włókien do intensywniejszej pracy. Głowice Icoone wykorzystują różne rodzaje podciśnienia. Pierwsze z nich, zastosowane w komorze głównej, przeznaczone jest do pracy na starych bliznach i w medycynie sportowej. Drugi rodzaj podciśnienia dostarczany jest poprzez mikrootwory umieszczone w rolkach i ma zastosowanie przy skórze wrażliwej i uszkodzonej. Trzeci rodzaj podciśnienia łączy pracę komory głównej oraz mikrootworów w rolkach i jest dedykowany zabiegom ujędrniającym i wygładzającym skórę, modelowaniu i wyszczuplaniu sylwetki, w tym także u kobiet po ciąży.
Chcąc zwalczyć problem wiotkiej skóry po ciąży, należy łączyć profesjonalne zabiegi kosmetyczne z domową pielęgnacją. Tylko wtedy możliwe jest podtrzymanie efektów, jakie udało się osiągnąć zaawansowanymi metodami.

bottom of page