top of page

Mających problemy z odpornością

Oprócz zapewnienia odpowiedniej ilości ruchu i diety bogatej w składniki przeciwzapalne istotną pomocą w zachowaniu prawidłowego działania układu limfatycznego są masaże, które stymulują przepływ zarówno limfy, jak i krwi. Należy pamiętać, że kiedy krążenie zwalnia, tkanki atakuje stan zapalny i ból. Zaburzenia w działaniu układu limfatycznego to również otwarta droga dla infekcji, co w dobie panującej epidemii z pewnością nie jest wskazane. Badania naukowe w jednoznaczny sposób pokazują wysoką efektywność masaży Icoone w poprawie i wzmacnianiu działania układu limfatycznego i krwionośnego. Dzięki patentowi Roboderm, który wywołuje w tkankach Multi Mikropęcherzykowa Stymulację (M.M.A.S.), w naturalny i nieinwazyjny sposób powstaje głęboka stymulacja, która:
• zapewnia balans w działaniu układu limfatycznego i krwionośnego, a odpowiednia homeostaza to oczyszczenie organizmu z toksyn i odżywienie tkanek,
• zapewnia głęboki relaks, co z kolei przekłada się na redukcję stresu.
Czym jest Muliti Mikropęcherzykowa Stymulacja?
To delikatna stymulacja wytwarzana przez mikrootwory znajdujące się na mikrosymulatorach głowic zabiegowych Icoone. Mikrostymulatory obracają się tam i z powrotem, precyzyjnie i skutecznie stymulując tkankę na całej powierzchni, docierając do najmniejszych jej części i generując do 21 600 mikrostymulacji na minutę. Roboderm® stanowi ewolucję technologii próżniowej i jest jedyną technologią, która umożliwia wykonanie masażu oburącz, bardziej naturalnego dla klienta, a potrójna powierzchnia stymulacji umożliwia efektywne zabiegi bez potrzeby użycia siły.
M.M.A.S. - nowy sposób postępowania z tkanką łączną.
W trakcie badań nad mikrowakuolarną strukturą tkanek odkryto, że na skórę najskuteczniej wpływają spontaniczne i autonomiczne mikroruchy. Te mikrobodźce zanikają powoli lub lokalnie w pobliżu uszkodzeń, takich jak blizny, oparzenia, fotouszkodzenia, złogi czy skutki starzenia się skóry. W konsekwencji uniemożliwia to odpowiednie funkcjonowanie naczyń krwionośnych i limfatycznych w obrębie danego miejsca, ograniczając tym samym regenerację tkanek. Odpowiedzią na ten problem jest Multi Mikropęcherzykowa Stymulacja Roboderm® generowana przez urządzenie Icoone®. Włókna tkanki łącznej poddane takiemu działaniu przenoszą stymulację na wszystkie pozostałe włókna, z którymi są połączone. Aktywuje to proces nazywany „techniką kaskadową” - bodźce przenoszone są od powierzchni skóry do głębszych tkanek poprzez strukturę fibrylową i mikrowakuole. To działanie wpływa na stopniowe nawodnienie tkanki łącznej, a co za tym idzie na jej uplastycznienie, a także na unaczynienie mikrokapilarne. Mikrostymulacja Icoone® oddziałuje również na mechanoreceptory typu III i IV oraz na układ neuro-wegetatywny, wywołując działanie odruchowe na układ współczulny, które rozszerza działanie odruchowe na kolejne tkanki bez ich uszkadzania.
Wielowymiarowe korzyści.
Dzięki tak wszechstronnemu, a zarazem bezpiecznemu działaniu na tkanki mamy pewność, że stymulacja dotrze nawet do najmniejszych komórek naszego organizmu. Poprzez Muli Mikropęrzechykową Stymulację Roboderm® wpływamy na uplastycznienie tkanki łącznej, stymulujemy organizm do odbudowy włókien podporowych i co najważniejsze pobudzamy działanie układu limfatycznego, który jak wiemy zapewnia oczyszczanie i odżywianie organizmu oraz chroni nas przed atakiem wszelkich drobnoustrojów. Ponad to oddziaływanie na receptory czuciowe i układ neuro-wegetawtyny prowadzi do rozluźnienia tkanek i wywołuje efekt głębokiego relaksu, dzięki czemu zmniejszamy poziom stresu, który wywiera destrukcyjne działanie na wszystkie narządy. Zapewniając regularne masaże Icoone mamy pewność, że delikatna i zarazem dogłębna Muliti Mikropęcherzykowa Stymulacja zapewni nam odpowiednią homeostazę organizmu i przyczyni się do obniżenia poziomu stresu.

bottom of page