top of page

Skóra i tkanki po zabiegach chirurgicznych w przypadku raka piersi

Prawdziwe zdrowie zaczyna się od zdrowych tkanek i po zabiegu chirurgicznym w przypadku raka piersi skóra z całą pewnością ulegnie uszkodzeniu: nacięcia niezbędne podczas wykonywania mastektomii lub kwadrantektomii w celu odtworzenia gruczołu sutkowego lub dokonania interwencji w obrębie węzłów chłonnych pachowych pozostawiają blizny, które powinny być płaskie, elastyczne, niebolesne i lekkie, jednak nie zawsze tak jest. Również tkanka łączna „cierpi”: po operacji chirurgicznej często pojawia się miejscowe włóknienie w wyniku urazu lub stanu zapalnego, jednak to stwardnienie tkanki łącznej może doprowadzić do opuchlizny bólu a nawet zmniejszenia zdolności ruchu. Ponadto, zwłaszcza po radioterapii, często pojawia się obrzęk limfatyczny biustu wynikający z zastoju płynów.
Może dojść do obrzęku limfatycznego ramienia, jeśli operacja objęła węzły chłonne pachowe i drenaż płynów z kończyny górnej jest utrudniony. Niestety obrzęk limfatyczny zwiększa również ryzyko włóknienia, bólu i ograniczenia ruchliwości.
Aby nie pojawiły się opisane skutki uboczne, należy pamiętać o odpowiedniej opiece pooperacyjnej w przypadku mastektomii: masaż po mastektomii może być korzystny, ponieważ umożliwia drenaż i mobilizację tkanek, aby nie doszło do zatrzymania płynów lub powstania zrostów z okolicznymi tkankami, co spowodowałoby problemy funkcjonalne podczas ruchu, dolegliwości, a nawet ból.
Opatentowana technologia, na której opiera się icoone idealnie nadaje się do zabiegów dla skóry i tkanek po operacjach chirurgicznych w przypadku raka piersi: głowice umożliwiają wykonanie, tzw. Multi Mikropęcherzykowej Stymulacji, czyli dogłębnej stymulacji tkanki łącznej, która dzięki delikatnemu, a jednak skutecznemu działaniu mechanicznemu działa również poza obszarem blizny. Ruch mikrostymulatorów, które wykonują nawet 21 600 mikrostymulacji na minutę, stymuluje tkankę łączną bez bólu i nie uszkadzając tkanek, również w wyjątkowych przypadkach oraz w przypadku delikatnej skóry, jak to ma miejsce w przypadku klatki piersiowej po mastektomii.

Kochane! Jesteście najsilniejszymi i najcudowniejszymi kobietkami w całym wszechświecie!
Z tej okazji chcielibyśmy każdej z Was podarować rabat na każdy pakiet ICOONE w wysokości -40%.
#girlspower 💕

bottom of page