top of page

Uprawiających wyczynowo lub amatorsko sport

Zastosowanie ICOONE w medycynie sportowej, uznawane jest za najlepszą formę odnowy biologicznej, a w połączeniu ze specjalistycznym masażem, daje skrócenie czasu regeneracji i złagodzenie dolegliwości bólowych. Celem odpowiednio dobranych programów MEDICAL ICOONE® jest zapobieganie objawom patologicznym. Masaż sportowy powinien spełniać następujące funkcje:
Rozgrzewającą - [ przygotowanie do treningu czy zawodów ]
Regeneracyjną - [ przyspieszenie powrotu organizmu do stanu wyjściowego ]
Leczniczą - [ wspomaganie leczenia urazów ]
Masaż sportowy wykonywany za pomocą programów MEDICAL ICOONE oddziałuje na:
tkankę skórną.
tkankę łączną,
mięśnie.
przemianę materii.
stawy
aparat więzadłowy.
układ krążenia, nerwowy, oddechowy i moczowy.
Masaż sportowy MEDICAL ICOONE stosujemy:
W okresie przejściowym.
W okresie rekonwalescencji.
Przy nadwadze i w celu relaksacji.
W okresie oczekiwania na zawody.
W okresie całego cyklu treningowo­startowego.
Medical ICOONE programy w medycynie sportowej
MEDICAL ICOONE całościowy masaż przed zawodami - program ten wykonuje się w okresie całego cyklu treningowo­startowego, w okresie oczekiwania na zawody, w okresie przejściowym oraz w okresie rekonwalescencji.
MEDICAL ICOONE masaż przedstartowy – program skierowany jest dla zawodników z "gorączką przedstartową" ma działanie uspakajające, masaż stosuje się bezpośrednio przed startem.
MEDICAL ICOONE masaż powysiłkowy, zwany też masażem regeneracyjnym dla wysiłków z elementami bolesnymi.
MEDICAL ICOONE masaż przy złamaniach, zwichnięciach oraz skręceniach - celem masażu z użyciem tego programu jest pomoc w okresie rekonwalescencji, regulacja systemu nerwowego, stymulacja skóry oraz rewitalizacja krążenia krwi.
MEDICAL ICOONE masaż w przypadkach przykurczy – głównym działaniem tego programu, jest rozluźnienie zlokalizowanych zespołów bólu oraz przywrócenie prawidłowego funkcjonowania mięśni i ścięgien.
MEDICAL ICOONE masaż w przypadkach zapaleń i zespole cieśni nadgarstka - głównym celem tego programu jest likwidacja ostrego oraz przewlekłego bólu, oraz rozluźnienie mięśni i ścięgien.

bottom of page