top of page

Z problemami naczyniowymi i obrzękami

Problem uczucia ciężkich nóg dotyczy co piątej kobiety. Jest to nieprzyjemne wrażenie, jak gdyby przy stopach znajdowały się dodatkowe ciężarki. Bardzo często takie odczucie pojawia się po długim siedzeniu. Obrzmiałe nogi są więc zjawiskiem, które występuje najczęściej u osób, pracujących w pozycji siedzącej. Ból łydek i ud, opuchnięte kostki, a po pewnym czasie również rozszerzone naczynia, pajączki i żylaki to problem nie tylko zdrowotny, ale również estetyczny. Co może przynieść długotrwałą ulgę?

Przyczyny ciężkich nóg

Zawsze najlepszą metodą leczenia jest zapobieganie, co w tym przypadku jest trudne, ponieważ nie mamy wpływu na wszystko i pewnych zjawisk zachodzących w naszym organizmie nie jesteśmy w stanie kontrolować. Jak wynika z amerykańskich badań, prowadzonych we Framingham, dolegliwości te pojawiają się głównie u kobiet. Ryzyko wystąpienia żylaków zwiększa się u kobiet w ciąży. Ponadto, przebywanie zbyt długo w jednej pozycji nie wpływa najlepiej na układ limfatyczny człowieka. Kiedy siedzimy, krew ma utrudniony dopływ do dolnych partii ciała, a kiedy stoimy, może jej napływać za dużo, a naczynia krwionośne zostają obciążone. Ciężkie nogi i w konsekwencji żylaki są również częstymi dolegliwościami u osób zmagających się z nadwagą i otyłością. Ich nogi muszą znieść znacznie większy ciężar, niż są do tego przystosowane.

Opuchlizna, ciężkie nogi i żylaki to skutki niewydolności żylnej. Krew żylna na skutek uszkodzenia zastawek żylnych, ucisku lub niedrożności żył, zamiast odpływać w stronę serca, cofa się i zaczyna zalegać w naczyniach, powodując poszerzenie żył powierzchownych. Trzeba jednak wiedzieć, że nie zawsze ciężkie nogi muszą oznaczać pojawienie się żylaków. Jest to zależne m.in. od podjętego leczenia, im wcześniej zadbamy o opuchnięte i zmęczone nogi, tym większa szansa, że nie tylko żylaki nie wystąpią, ale też pozbędziemy się nieprzyjemnych dolegliwości.

Nieinwazyjna metoda laserowa. Skuteczna naprawa naczyń

Żylaki możemy usunąć lub zamknąć metodami chirurgicznymi. Istnieje jednak ryzyko, iż w takim przypadku choroba będzie postępowała. Usunięcie naczyń powoduje, że krew zaczyna płynąć szybciej naczyniami pobocznymi. To powoduje ich nadmierne obciążenie, co w konsekwencji oznacza popękane naczynia, a na dalszym etapie rozwoju choroby ponownie żylaki. Dlatego zaleca się, aby naczynia były w miarę możliwości naprawiane, a usuwane jedynie te niewielkie, co nie spowoduje obciążenia dla pozostałych. W tym celu wykorzystywany jest laser. Zabieg przeprowadzany jest bez znieczulenia, ponieważ jest bezpieczny i bezbolesny, a pacjent może natychmiast wrócić do swoich zajęć.

ICOONE® dla większej aktywności układu limfatycznego i krążenia

ICOONE laser to innowacyjne urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu. Jest wykorzystywany w modelowaniu sylwetki, usuwaniu problemów skórnych, ale również blizn i obrzęków limfatycznych zlokalizowanych w każdym obszarze ciała, również na nogach. Mechanizm działania ICOONE laser bazuje na pracy głowic masujących, które wyposażone są w rolki pokryte mikrootworami. Dzięki temu dochodzi do silnej stymulacji tkanek i komórek zlokalizowanych w głębszych warstwach skóry.

Podczas zabiegu dochodzi do stymulacji unaczynienia, uaktywniony zostaje układ krążenia i układ limfatyczny. W ten sposób usprawniony zostaje przepływ krwi i limfy, a obrzęki nóg zostają usunięte.

Ciężkie nogi mogą pojawić się już w młodym wieku. Warto już wtedy zastanowić się nad zabiegiem, który pobudzi układ krążenia do wzmożonej pracy. W ten sposób unikamy żylaków w przyszłości, które nawet po usunięciu nie są gwarancją pozbycia się problemu.

bottom of page